Střední škola

obchodu, řemesel a služeb Žamberk


Výsledek citlivé obnovy na zámku: školní jídelna třetího tisíciletí 

Žamberk – Rekonstruovaná kuchyně v zámeckých prostorách Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk byla ve středu 10. listopadu slavnostně otevřena. Přestavba, jedna z největších investičních akcích v oblasti školství Pardubického kraje, stála 13,2 milionu korun a byla plně hrazena z krajského rozpočtu. Trvala necelé tři měsíce. Moderní školní jídelna bude sloužit jak žákům, tak i veřejnosti. Zároveň část kuchyňského provozu využije vedení školy jako výcvikový prostor pro výuku žáků v oboru kuchař-číšník.

Ředitel školy Eduard Dvořák při zahájení uvedl, že miliony korun na nezbytnou rekonstrukci nevyhovujícího provozu získal až po nástupu současné nové samosprávy vedené hejtmanem Radko Martínkem. "Důvodem nezbytné rekonstrukce bylo, že objekt kuchyně a jídelny, která je součástí školy, byl naposledy upraven v roce 1956 a tomu odpovídalo stáří a opotřebení zařízení i vlastní stavební konstrukce. Stávající zařízení a dispozice již neodpovídaly současným hygienickým a provozním požadavkům," vysvětlila radní zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová, proč se rekonstrukce kuchyně stala prioritou. Prohlídka zmodernizovaného provozu ukázala, že investované prostředky budou sloužit dobré věci.

Stavební firma přistoupila k obnově kuchyně a jídelny citlivě. Respektovala památkový charakter objektu, který odpovídá požadavkům vyplývajícím z předpisů pro gastronomický provoz a kulturní stravování 21. století.

(12.11.2010)

Text tisková mluvčí Magdalena Navrátilová
Foto řidič pana hejtmana Luboš Kozel

01 02 03

04 05 06

07 08 09

10 11 12

13 14 15